Статті

Збирання кованих виробів

Збирання кованих виробів

Наступним після кування і дуже важливим етапом у виготовленні кованих виробів є збирання. Традиційно збирання кованих виробів проводиться на складальних столах. Шаблоном для складання може бути як роздрукований на плоттері креслення, так і відмальований у натуральну величину на щільному картоні дизайнерський ескіз, а часом і просто ескіз, намальований крейдою прямо на столі. Все залежить від рівня…

Фарбування кованих виробів - колір і захист

Фарбування кованих виробів - колір і захист

Не секрет, що зовнішній вигляд кованих виробів багато в чому залежить не тільки від майстерності ковалів і зварювальників. Підкреслити складну фактуру металу і примхливу гру кованих візерунків дозволяють сучасні лакофарбові захисні і декоративні покриття.

Ковані вироби схильні до корозії, вона завдає конструкціям непоправної шкоди, погіршує зовнішній вигляд, знижує міцність і навіть може…

Види кування металу. Гаряча і холодна ковка

Види кування металу. Гаряча і холодна ковка

Метал можна плавити, заливати в форму, штампувати, волочити, гнути, скручувати, кувати, чеканити і т.д. З нього можна одержувати високоякісні ковані вироби. Художня ковка виконується ударами молота по холодній або попередньо нагрітій заготівлі (холодна або гаряча ковка). Заготівля під ударами молота деформується без розривів і тріщин тільки тоді, коли вона виконана з ковкого металу, тобто металу,…

Ручна ковка. Традиції та історія ручного кування

Ручна ковка. Традиції та історія ручного кування

Ручна ковка - найпоширеніший спосіб художньої обробки металу. Тисячі років людина робить і користується кованими виробами. Навіть у наш час високих технологій важко придумати що-небудь більш гарне і надійне, ніж ковані решітки, огорожі, сходи і т.д. Саме це поєднання естетики і міцності "металевого мережива" дозволило стародавньому ремеслу не просто пережити століття, а й повернути собі заслужену…