Ручна ковка. Традиції та історія ручного кування

Ручна ковка - найпоширеніший спосіб художньої обробки металу. Тисячі років людина робить і користується кованими виробами. Навіть у наш час високих технологій важко придумати що-небудь більш гарне і надійне, ніж ковані решітки, огорожі, сходи і т.д. Саме це поєднання естетики і міцності "металевого мережива" дозволило стародавньому ремеслу не просто пережити століття, а й повернути собі заслужену популярність.

Тисячолітня історія

Ручна ковка має тисячолітню історію. Однак самий розквіт кування, як ремесла, припадає на XI - XII століття. Місце, де здійснювалася кування, називалося кузнею, а сам ремісник - ковалем. Коваль вважався найбільш шанованою людиною в селі, односельці вважали, що він наділений магічним даром. У Древній Греції покровителем ковалів і ремісників вважався бог вогню і ковальського ремесла Гефест, син Зевса і Гери.

Ще за часів Київської Русі ковалі майстерно кували із заліза і сталі предмети побуту, сільськогосподарські знаряддя, інструменти ремісників, зброю і обладунки, кінську збрую. Всі ці вироби призначалися для практичного використання, а тому вони робилися добротно, добре відповідали своїм функціям.

Ковальське ремесло

З плином часу кування металів поширилася настільки, що в містах стали з'являтися ковальські корпорації. Повною мірою ручна художня ковка проявила себе в мистецтві XVII-XVIII століть, коли ковалі почали виготовляти різьблені огорожі для палацово-паркових ансамблів. Ковані вироби стали активно використовуватися в архітектурі. Художню ковку застосовували при виготовленні різьблених дверей і ставень, кованих решіток, оформлення перил та сходових огорож. Кування також активно стала використовуватися в архітектурі.

Основними інструментами для ручного кування завжди були і залишаються - молот і ковадло. Однак, в останні століття арсенал коваля значно розширився, з'явилося нове ковальське устаткування, що дозволяє виробляти витончені ковані вироби і значно полегшують працю коваля. Сьогодення художньої ковки

У XX столітті на зміну ручному куванні прийшли зварні конструкції, що пов'язано з розвитком прокатного і штампувального виробництв, ручна художня ковка стала спрощуватися.

Відродження ручної художньої ковки для сучасного декоративно-прикладного мистецтва має величезне значення. В даний час популярність кованих виробів зростає. Прикраса будинку, саду, квартири і офісу кованими предметами інтер'єру стало дуже популярним у заможних людей. Ніщо не може так перетворити, підкреслити індивідуальність квартири, будинку, саду, як по-справжньому красиві і стильні ковані деталі інтер'єру.

Ручне художнє кування є одним з останніх збережених "живих" ремесел в наше століття стандартних виробів, що виробляються масовим тиражем.

Фантазія і майстерність фахівців, винахідливість, відмінне володіння технологією кування, прекрасне знання особливостей і можливостей металу дозволяють створювати високохудожні ковані витвори мистецтва, безмежно великого і виразного світу кованого металу.