Фарбування кованих виробів - колір і захист

Не секрет, що зовнішній вигляд кованих виробів багато в чому залежить не тільки від майстерності ковалів і зварювальників. Підкреслити складну фактуру металу і примхливу гру кованих візерунків дозволяють сучасні лакофарбові захисні і декоративні покриття.

Ковані вироби схильні до корозії, вона завдає конструкціям непоправної шкоди, погіршує зовнішній вигляд, знижує міцність і навіть може повністю знищити.Для захисту металу від корозії застосовуються спеціальні антикорозійні покриття.

Що захищати?

Художня ковка оточує нас всюди. Це всілякі огорожі паркани, ворота і хвіртки, це віконні грати, без яких тепер немислима ні міська квартира, розташована на першому поверсі, ні тим більше заміський будинок. Всі вони схильні до корозії, яка була, є і буде, поки ми застосовуємо метали. Вона завдає конструкціям непоправної шкоди, погіршує зовнішній вигляд, знижує міцність і навіть може повністю знищити. Для захисту металу від корозії застосовуються спеціальні фарби.

Причиною корозії найчастіше виявляються електрохімічні процеси, що протікають на поверхні металу.Вода, що потрапляє сюди під час дощу або конденсується з повітря при зниженні температури, виявляється неодмінним учасником таких процесів.

Як захищати?

Всі склади грунтовок володіють високими адгезивними властивостями і міцно утримуються на поверхні, що фарбується. Недолік полягає в тому, що всі вони відрізняються невисокою атмосферо-, ударо- і зносостійкістю, а також мають низькі декоративні властивості, і тому поверх них необхідно нанести відповідне покриття. При цьому слід пам'ятати, що антикорозійними властивостями зазвичай володіє саме грунтовка, а покриття покликане максимально продовжити її життя. Зрозуміло, що вічних складів поки не винайшли і рано чи пізно будь-який з них руйнуватиметься, і тоді знов почнеться процес корозії.Тому при виборі слід віддати перевагу покриттям з тривалішим терміном служби - чим він довший, тим нижче експлуатаційні витрати.

Грунтовки

Основне завдання грунтовок - зупинити процес корозії, ізолювати поверхню кованих виробів від зіткнення з вологою і забезпечити хорошу адгезію грунту з металом, а також з подальшим декоративним покриттям. Для того щоб цього добитися, виробники включають до складу грунту так звані інгібітори (сповільнювачі) корозії. Деякі компанії, крім того, додають речовини, що хімічно перетворюють іржу. Що саме додане в той або інший грунт і який механізм захисної дії, фірми-виробники не повідомляють.Проте на банці, наприклад в останньому випадку, з'являється напис: «Містить в складі інгібітори корозії і цільові добавки, що дозволяють наносити його на щільну іржу завтовшки до 100 мкм. За запевненням виробників, ці склади дозволяють мінімум в два рази продовжити життя декоративних антикорозійних фарб, які наносяться на їх поверхню.

Фарби для кованих виробів

У даному випадку під кованим виробом мається на увазі будь-яка конструкція з металу, що збирається тим або іншим способом з окремих деталей: огорожі, ворота, хвіртки, козирки, сходові та балконні огородження і т. д. Їх поверхня попередньо грунтується і потім забарвлюється. Тут слід використовувати грунт і фарбу в парі.

Антикорозійні покриття

Фарбування металевих поверхонь спеціальними складами необхідне не тільки для захисту від корозії. При цьому художній ковці можна додати саме той колір або відтінок, який найкращим чином вписується в даний інтер'єр.

Особливо варто виділити так звані ковальські фарби, вони виробляються на акрилових компонентах - термін служби покриття досягає 6-8 років. Наносити фарбу дозволяється на будь-які поверхні, включаючи раніше пофарбовані.

Фарби «три в одному»

Перетворювач іржі, грунт і декоративне покриття в одній банці. Такі склади можна наносити безпосередньо на іржу (при підготовці поверхні рекомендується зчистити тільки її рихлий шар).Останнім часом з'явилося досить багато виробників, які почали спеціалізуватися на складах по іржі.